what-is-the-best-brand-of-Knauf?-1

امروزه کناف، یکی از سیستم‌های جدایی ناپذیر در صنعت ساخت و ساز تلقی می‌شود. ممکن است تا به حال نام کناف را نشنیده یا در مورد آن اطلاعات کافی نداشته باشید.

کناف، ابتدا در کشور آلمان مورد استفاده قرار گرفت. به مرور زمان و با افزایش آگاهی از مزایای استفاده از کناف در ساخت و ساز منازل و ادارات، به یک سیستم فراگیر در صنعت ساخت و ساز تبدیل شد.

امروزه، با دانستن اینکه بهترین مارک کناف چیست؟ می‌توانید بهترین متریال را برای ساخت واحد خود استفاده نموده و از مزیت‌های مورد نیازتان بهره ببرید.

با ما همراه باشید تا با بررسی کامل جنس و رنگ کناف و بررسی اینکه بهترین مارک کناف چیست؟ شما را در انتخابتان یاری کنیم.

what-is-the-best-brand-of-Knauf?-2

تعریف کناف و کاربرد آن

در سال‌های گذشته، در صنف ساختمان سازی، استفاده از گچ جایگاه ویژه‌ای داشته است. امروزه، با پیشرفت علم و تکنولوژی، کناف با داشتن مزایای بسیار زیادی جای گچ را گرفته است. از کناف در ساختن دیوار‌های جدا کننده ( پارتیشنی )، سقف و موارد دکوراتیو استفاده می‌شود.

کناف، به طور کلی شامل دو بخش اصلی و دو بخش فرعی است:

 • بخش اصلی: سازه‌ی کناف و پنل گچ‌برگ
 • بخش فرعی: طیف و بتونه‌ی کناف

بهترین مارک کناف چیست؟

در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، در صنف کناف نیز مانند سایر صنف‌ها، سرمایه داران در حال رقابتی هستند که با ارائه‌ی بهترین متریال در عین کم هزینه بودن، بازار را در دست بگیرند.

طبق آمار سایت کار و کاردان، بهترین مارک کناف متعلق به برندهای: مارال، پلاس، ایران کنار، کارانا، ستاره سفید و البرز است.

طبق آمار سایت چیدانه، بهترین مارک کناف متعلق به گروه آرتیمان است.

از آنجایی که کناف کاری، یک حرفه‌ی تخصصی است و نیاز به اجرا توسط یک تیم ماهر دارد و همچنین مارک‌های زیادی در بازار موجود هستند، پیشنهاد ما این است که شما تیم اجرایی را با دقت و وسواس فراوان انتخاب کنید.

پس از آن، نیاز و خواسته‌های خود را با توجه به انواع کناف بر اساس کاربرد و متریال و … به ایشان اعلام کنید. تیم اجرایی با توجه به سابقه‌ی حرفه‌ای خود، بهترین نوع کناف را برای شما تهیه و اجرا خواهند کرد.

what-is-the-best-brand-of-Knauf?-3

مزایای استفاده از کناف چیست؟

سیستم کناف، به دلیل مزایای بسیاری که در مقابل استفاده از گچ دارد، جایگزین گچ‌های قدیمی شده است. بنابراین با دانستن مزایای استفاده از کناف، می‌توانید بهترین مارک کناف را با توجه به ویژگی‌های برجسته و مورد نظر خودتان انتخاب کنید.

 • سبک بودن:

سازه‌های کناف حدود 10 برابر سبک‌تر از سازه‌های گچی هستند. وزن کم کناف در طراحی و اجرای دیوارها و سقف، فشار وارده بر ساختمان را کم‌تر کرده و در زمان بحران‌هایی مانند زلزله، آسیب مالی و جانی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 • نحوه‌ی اتصال سازه‌ها:

نحوه‌ی اتصال سازه‌های کناف به سازه‌های اصلی ساختمان، باعث کاهش فشار وارده بر ساختمان در زمان زلزله می‌شود.

 • افزایش سرعت ساخت و ساز:

در صورتی که از بهترین مارک کناف استفاده شده باشد، ساخت و ساز با سرعت بسیار عالی پیشرفت کرده و به اتمام می‌رسد.

 • استفاده بهینه از فضا:

گفتیم که کناف نوعی گچ فشرده و سبک است که طی فرآیند پیچیده، مناسب برای ساختمان سازی می‌شود. فشرده بودن کناف، باعث می‌شود فضای کمتری را اشغال کرده بنابراین ساکنین آن واحد، از فضای موجود در منزل و … می‌توانند بهترین استفاده را بکنند.

 • کاهش هزینه حمل:

فشرده بودن کناف و اینکه فضای کمی را اشغال می‌کند، متعاقبا به کاهش هزینه‌ی حمل و نقل نیز تاثیر بسیاری دارد.

what-is-the-best-brand-of-Knauf?-4
 • قابلیت تعمیر آسان

چنانچه تاسیسات ساختمانی در قسمتی از دیوار یا سقف کناف، به مشکل بر بخورد، پیدا کردن مکان بسیار آسان‌تر از زمان استفاده از گچ است و همچنین می‌توان آن دیوار یا سقف را جدا کرد و پس از تعمیرات به جای خود برگرداند.

دومین مسئله این است که اگر خود دیوار یا سقف یا سازه‌ی دکوراتیو کنفی آسیب ببیند، به راحتی قابل تعمیر یا تعویض است.

 • حفظ انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن

سیستم کناف، به صورتی طراحی شده که می‌توان از آن برای عایق صدا، گرما و سرما و … استفاده کرد. چنانچه عایق‌هایی مانند، پشم سنگ، پشم شیشه، پلی استایرن و … در میان دو کناف جایگذاری شود، انرژی ساختمان به طرز چشمگیری حفظ می‌شود.

 • قابلیت ضد حریق

چنانچه قرار است کناف در مکان‌هایی مانند چاه‌های تاسیساتی و یا کارگاه‌های جوشکاری و … استفاده شود، با افزودن نوعی الیاف، می‌توان کناف را به عایق ضد حریق نیز تبدیل کرد.

 • قابلیت ضد رطوبت

اگر واحد ساخته شده، در مناطقی باشد که رطوبت بالا در آنجا وجود دارد و یا به طور مثال خانمِ خانه، نیاز به تمیز کردن دیوار کناف، با دستمال‌های نم‌دار و خیس دارد، باید از نوع کناف ضد رطوبت در

ساخت آن واحد استفاده کرد.

what-is-the-best-brand-of-Knauf?-5

انواع سیستم کناف در ساختمان سازی

به طور کلی می‌توان کناف را به 4 دسته تقسیم کرد:

 1. کناف با صفحات ساده
 2. کناف با صفحات ضد حریق
 3. کناف با صفحات ضد رطوبت
 4. کناف با صفحات ضد حریق و رطوبت

بهترین رنگ کناف کدام است؟

بهترین رنگ کناف، با توجه به عواملی مانند طیف رنگی به کار رفته در دیوار‌های مکان مورد نظر، نوع دکوراسیون، طیف رنگی وسایل موجود در مکان و ابعاد آن مکان مشخص می‌شود.

به طور مثال در مکان‌های کوچک بهتر است از رنگ‌های روشن، و بلعکس در مکان‌های بزرگ از رنگ تیره نیز می‌توان استفاده کرد.

طبق آمار، محبوب‌ترین و بهترین رنگ‌ کناف سفید و سیاه شناخته شده است.

what-is-the-best-brand-of-Knauf?-6

نحوه اجرای سیستم کناف چیست؟

اجرای کناف با توجه به موقعیت قرار گیری در سقف، دیوار و … متفاوت است که در ادامه به طور مختصر درباره‌ی هر یک توضیح می‌دهیم:

 • اجرای کناف در دیوارهای کاذب پوششی

در این نوع اجرای کناف، پنل‌های گچی کناف، از طریق پیچ شدن به یک سازه‌ی فلزی که به دیوار زمینه متصل باشد، وصل می‌شوند. در این روش باید دقت شود که حتما بین دیوار زمینه و پنل گچی، کمی فاصله برای عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی وجود داشته باشد.

 • اجرای کناف در دیوار کاذب جداکننده

این دیوار از یک قاب فولادی سبک و پیش ساخته تهیه شده و صفحات گچی کناف بر روی آن پیچ می‌شوند. از این دیوارها برای جداسازی فضای داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

پس از اتمام کار نصب، تمام درزها با بتونه پر می‌شود. با این کار پنل‌ها کناف برای انجام کاشی یا رنگ‌کاری آماده خواهد شد.

 • اجرای کناف مشبک در سقف کاذب

یکی از پرطرفدارترین و پر کاربردترین نوع کناف‌کاری، استفاده از کناف مشبک در سقف است. در این نوع، تایل‌های پوشالی یا گچی با استفاده از آویزهایی به سقف وصل شده و بعد از آن تایل‌های پیش ساخته به آن‌ها می‌چسبند.

 • اجرای کناف یکپارچه در سقف کاذب

در این نوع، ابتدا با استفاده از فولاد سبک، زیرسازی فولادی انجام شده و بعد پنل‌های کناف با پیچ و مهره روی زیرسازی فولادی، وصل و محکم می‌شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *